Edycja 2015


 

 


Odwiedziny

Ilość wyświetleń: 178653

Tłumaczenie


O stronie

Strona utworzona przez:
Stanisław Górski
tel. +48 782 647 937

Aktualności

Lot treningowy nr 2

Witamy

Z powodu przerw w dostawie energii elektrycznej, trening nr 2 zostaje przełożony na poniedziałek tj. 03.08, natomiast koszowanie odbędzie się w niedzielę 02.08.

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Lot treningowy nr 2

Witamy!

Kolejny lot treningowy odbędzie się dnia 31 lipca. Rano dostępna będzie lista wkładaniowa, a wyniki treningu będzie można śledzić w dziale "Wyniki na żywo".

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Aktualizacja stanu gołębnika

Witamy!

W dziale "Wyniki na żywo" znajduje się lista przedstawiająca aktualny stan gołębnika.

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Stan gołębnika

Gołąbki nadal dolatują z treningu z Mirowa. Na chwilę obecną zegar został odłączony, gdyż musimy znaleźć i naprawić błąd który powoduje podwójne konstantowanie tych samych gołębi. We wtorek system powinien zostać ponownie podłączony, a wszystkie znajdujące się w gołębniku gołębie zostaną kontrolnie ,,odbite". Gołębiom które powróciły bez obrączek elektronicznych zostaną przyporządkowane nowe.Dobry Lot


Wyniki 1 lotu treningowego .....

    Pierwszy oficjalny trening okazał się bardzo ciężki, wręcz katastrofalny ...
Jaki jest tego powód ? Nie potrafimy Państwu odpowiedzieć na to pytanie, warunki do treningu były wręcz wymarzone, ciepły, bezwietrzny, słoneczny poranek. Na niebie widać było śnieżno białe obłoki.
    Faktem jest że w godzinach południowych i popołudniowych temperatura była wysoka, jednak kto by się spodziewał że stado wypuszczone 8:15 z 10 km będzie miało takie problemy z powrotem do gołębnika .....
     Mimo wszystko gołębie nadal dolatują w dobrej kondycji, bez większych oznak zmęczenia. Świadkami przylotu kilku gołębi byli uczestnicy WG Kuźnica:  Adam Piwowarczyk oraz Jarosław Grzankowski.

    Pozostaje nam czekać i wierzyć w naszych podopiecznych, miejmy nadzieję iż jak najwięcej z nich odnajdzie drogę do domu. O dalszych działaniach będziemy Państwa informować.

Dziękujemy za słowa wsparcia, krytykę przyjmujemy z pochylonym czołem.
Dzisiejszy trening przeanalizujemy jeszcze wielokrotnie i wyciągniemy wnioski. A wszystkim uczestnikom którzy poniosą dziś straty postaramy się to w jakiś sposób zrekompensować.

Dobry Lot

PPHU Gołębi Raj

   
PS.    Tego samego dnia nasze prywatne stado gołębi młodych odbyło lot treningowy z  punktu oddalonego 31 km od gołębnika,  idealnie na tej samej trasie/kierunku, wypuszczone 8:05, zameldowały się w gołębniku położonym 400-500 m od WG, o godzinie 8:45. Bez Strat.
   


1 Oficjalny lot treningowy

Witamy.

   W dniu dzisiejszym (21.07.2015r) odbyło się koszowanie na 1 oficjalny trening WG Kuźnica w sezonie 2015.
Na lot zostały zakoszowane wszystkie gołębie które były w gołębniku i zostały im przyporządkowane obrączki elektroniczne ( aktualny stan gołębnika w zakładce "WYNIKI").

   W dniu jutrzejszym, jeśli pogoda na to pozwoli, gołąbki zostaną wypuszczone w miejscowości Mirów położonej 10 km od Naszego WG. Planowany start godzina 7:30 - 8:00 rano, dnia 22.07.2015 r.
   Wyniki będą dostępne w zakładce ,,na żywo"


Dobry Lot !!


Witamy

W dziale ,,wyniki", mogą Państwo zobaczyć aktualny stan gołębnika na dzień 20.07.2015 r.
    Wszystkie obecne na WG młode przebyły 3 etapowy plan treningowy.


Jeśli pogoda pozwoli to w środę tj: 22.07.2015 r odbędzie się trening z 10 km, a wyniki będą udostępnione na stronie WG.


Dobry Lot


Zakoszowane po raz pierwszy !

W dniu 16.07.2015 r, wszystkie aktualnie przebywające w gołębniku ptaki zostały zakoszowane.
    Liczba zakoszowanych gołębi wyniosła 1 108 sztuk.


Dobry Lot !


Sezon lotowy 2015 czas zacząć !

Witamy.

     Po ostatnich deszczowych dniach, wyszło słońce.
Co za tym idzie, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami i obietnicami, rozpoczynamy sezon treningowo - lotowy.
Choć ze względu na panujące w bieżącym tygodniu warunki pogodowe jesteśmy zmuszeni odrobinę zmodyfikować nasz plan przyswajania gołębi do koszy transportowych ;)
    W dniu dzisiejszym ( a dokładnie wieczorem) wszystkie gołębie zostaną zakoszowane, tak aby przyzwyczajały się do koszy, kolejny raz ten manewr powtórzymy dnia jutrzejszego, z tym że gołębie zostaną wypuszczone 500 m przed gołębnikiem.
    W weekend zostanie opublikowana aktualna lista stanu gołębnika, po 3 tygodniach przymusowych porannych treningów i pierwszy dwóch ,, koszowaniach".
     Jeśli gołąbki zniosą dobrze procedurę treningową, a pogoda pozwoli,  po niedzieli (Tj :19.07.2015r), zaczniemy pierwsze treningi z 5/10/10/20 km, a listy z wynikami z treningów będą publikowane na stronie.Dobry Lot

PPHU Gołębi Raj


Witamy Serdecznie !

   Chcielibyśmy poinformować, iż gołąbki przebywające na naszym WG znajdują się w bardzo dobrej kondycji i nienagannym zdrowiu, co w ostatnim czasie potwierdzili znakomici lekarze weterynarii Dr. Raf Herbots oraz Henk De Weerd.
   Dodatkowo nad zdrowiem stada czuwa Damian Kotela z kliniki "DAWET" z Zawiercia.

  Jeśli mimo tego ktokolwiek ma wątpliwości co do stanu zdrowia, czy warunków panujących na naszym WG - zawsze zapraszamy do odwiedzin, w ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć tak znakomitych hodowców jak : Roman Jaguś, Wiesław i Przemysław Mielczarek, Adam Miśta, Leszek Nowak, Wojciech Hańderek, Edward Ślusarczyk, Denis Suffner, Sławek Pająk i wielu wielu innych.


  Aktualnie już 2 tydzień gołębie odbywają cykl porannych oblotów ( do tej pory były oblatywane wieczorem),   codziennie rano wszystkie gołębie zostają ,,wyproszone" na oblot  ;)

   Ponieważ wszystko przebiega dobrze, a gołębie nadal utrzymują się w dobrym zdrowiu i kondycji pomimo ostatnich upałów dochodzących do 40* i aktualnych deszczowych dni, postanowiliśmy rozpocząć cykl treningowy:


 W nadchodzącym tygodniu gołębie przejdą 3 etapy ,,treningowe" :
1. Zostaną połapane do koszy i rano wypuszczone w gołębniku.
2. Zostaną połapane do koszy i rano wypuszczone 500 metrów przed gołębnikiem.
3. Odbędą lot treningowy z odległości 5 km.

Następnie wszystkim gołębiom zostaną przyporządkowane obrączki elektroniczne, a aktualny stan zostanie opublikowany na stronie.

  Od dnia około 20 lipca jeśli warunki pogodowe pozwolą gołębie zaczną być intensywnie trenowane, a wyniki z treningów będa dostępne w zakładce ,, na żywo".Dobry Lot !!

PPHU Gołębi Raj


WIzyta Raf'a Herbots'a na WG Kuźnica 2015


Witamy serdecznie !

    Na załączonym filmiku mogą Państwo zobaczyć na własne oczy jak przebiegała wizyta Raf'a na naszym WG.
Zbadanych zostało około 30 gołębi z WG, posłuchajmy więc co do powiedzenia na temat zdrowia, kondycji i formy samych gołębi miał Dr.Herbots.


Dobry Lot
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Wizyta Rafa Herbotsa

Witamy!

Dnia 26 czerwca, WG Kuźnica odwiedził znakomity specjalista Raf Herbots!
Przeprowadził on badania naszego stada, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości! Gołębie są w bardzo dobrym zdrowiu i kondycji.
Dziękujemy Rafowi za wizytę, oraz wszystkim hodowcom którzy tego dnia byli z nami.
W najbliższych dniach ukaże się krótki film dokumentujący owe spotkanie.

Dobry Lot!
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Oblot

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania prezentującego dzisiejszy (24.06) wieczorny oblot gołębi na naszym WG.

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Film z wizyty dr Henka de Weerda

Witamy!

Chcielibyśmy przedstawić Państwu film przedstawiający wizytę dr Henka de Weerda na naszym WG.
Film został stworzony przez firmę Video Lotnik.

Zapraszamy do oglądania,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Witamy

        Miło nam poinformować, iż od dnia dzisiejszego tj: 22.06.2015, wszystkie gołębie korzystają ze wspólnych oblotów.
  Ostatni z boksów (nr 5) po tygodniowych indywidualnych oblotach, został dołączony do pozostałych 4 przedziałów.

        W związku z pytaniami uczestników, informujemy że pierwsze loty treningowe odbędą się w okolicach 20 Lipca, a wyniki z treningów i lista zakoszowanych ptaków będzie dostępna na stronie już od 1 treningu.


       Przypominamy, także o wizycie RAF'a HERBOTS'a na naszym WG, wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym spotkaniu zapraszamy dnia 26 czerwca !.

        


DOBRY LOT !


Witamy!

W dniu wczorajszym (17.06.2015) stan zdrowia naszych gołębi ocenił dr Henk de Weerd. Po dokładnym zbadaniu okazało się, że gołębie przebywające na naszym WG cieszą się świetnym zdrowiem i znakomitą formą!
Firma VideoLotnik udokumentowała całą wizytę, z której zdjęcia można znaleźć w naszej galerii, a niebawem ukaże się również film z tego wydarzenia. Dziękujemy ekipie VideoLotnik!

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Witamy!

Chcielibyśmy przypomnieć, iż jutro nasz Wspólny Gołębnik odwiedzi światowej sławy dr Henk de Weerd.
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych już od godziny 10!

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Film

Witamy!

Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym można zobaczyć naszych podopiecznych, ich kondycję oraz warunki w jakich przebywają.


Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Witamy !

      Miło nam poinformować, iż faktem stało się to o czym wspominaliśmy od dawna ;)

    W dniu dzisiejszym tj. 09.06.2015 r doszliśmy do porozumienia z Thomas'em Gyselbrecht odnośnie warunków oraz ilości gołębi, które zostaną wystawione na największym i najbardziej prestiżowym portalu aukcyjnym świata - PIPA.BE
    Aukcja gołębi z naszego WG planowana jest na koniec września, a wystawione na niej zostanie:
 20 Najlepszych ptaków z lotu finałowego + 15-20 gołębi wybranych spośród pozostałych, które powrócą z finału.

    Dziękujemy za zaufanie właścicielom portalu PIPA.BE - Thomas'owi oraz Nikolaas'owi Gyselbrecht oraz przedstawicielowi w/w portalu w Polsce, którym jest Tomasz Wiczling.
    Nie może w tym miejscu także zabraknąć słów uznania dla Pieter'a Oberholster'a,  bez którego na pewno nie bylibyśmy w miejscu w którym aktualnie jesteśmy, dziękujemy Pieter !

Życzymy wszystkim uczestnikom wysokich wygranych !

Dobry Lot !

Ekipa PPHU Gołębi Raj
   


Nowe zdjęcia w galerii

Zapraszamy do działu "Galeria", gdzie pojawiły się najnowsze zdjęcia z oblotu gołębi.

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Witamy

Witamy!


Chcielibyśmy poinformować, iż z końcem maja zakończyliśmy zbiórkę gołębi. Na chwilę obecną w naszym gołębniku przebywa 1258 gołębi, które znajdują się w pięciu boksach.
Cztery boksy (1010 gołębi) są już oblatywane i poddawane treningom. Gołębie latają w grupach po ok. 100-200 sztuk, przez 30-40 minut.
Ostatni, piąty boks przechodzi kwarantannę, która zakończy się w okolicach 10 czerwca. Gołębie z tego przedziału przez pierwsze 10-14 dni będą oblatywane samodzielnie, po tym czasie zostaną dołączone do reszty gołębi.

17 czerwca nasz gołębnik odwiedzi znakomity specjalista lekarz weterynarii Henk de Weerd, który zbada jakość zdrowia i kondycję naszych ptaków. Jeśli wyniki wszystkich badań będą pozytywne, dnia 18 czerwca odbędzie się drugie szczepienie gołębi szczepionką BelgaVac ufundowaną przez Belgica de Weerd - Henk de Weerd. Tego samego dnia wszystkim gołębiom zostaną założone obrączki elektroniczne.

26 czerwca stan zdrowia gołębi zostanie zbadany przez kolejnego weterynarza światowej sławy - Rafa Herbotsa.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w badaniach zapraszamy 17 i 26 czerwca.

Pozdrawiamy,
Ekipa PPHU Gołębi Raj


Witamy !

            Chcielibyśmy poinformować i równocześnie zaprosić wszystkich hodowców do reaktywowanego sklepu z artykułami dla gołębi, który znajduje się na terenie naszego Wspólnego Gołębnika
pod Adresem :

42-425 Lgota Murowana
Lgota Murowana 80 - Wspólny Gołębnik

Sklep jest otwarty codziennie od 8:00 rano do 20:00 wieczorem. Również w święta, soboty i niedziele.
    Oferujemy produkty wszystkich firm z którymi współpracujemy w ramach organizacji mistrzostw WG, a zatem znajdą Państwo u nas produkty :

- Herbots Animal Products
- Herbovet - Raf Herbots
- Rohnfried
- Belgica De Weerd - Henk De Weerd
- Ropa B
- Jaap Koehoorn


Zapraszamy !!!
Ekipa PPHU "Gołębi Raj"Witamy

Miło nam poinformować, że dnia 3 czerwca nasz gołębnik odwiedził Pieter Oberholster- przedstawiciel naszego WG w Wielkiej Brytanii.
Pieter współpracuje z takimi markami jak PIPA oraz One Million Dollar Race.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie długa i owocna.

Dobry Lot!Witamy

Zapraszamy do działu "Gołębie zaginione", gdzie od dziś na bieżąco będzie aktualizowana lista brakujących gołębi.
Mamy nadzieję, że lista ta będzie możliwie jak najkrótsza.

Dobry Lot!Witamy!

Chcieliśmy poinformować, iż ostatecznym terminem dostarczania gołębi na WG Kuźnica jest dzień 31 maja.
Dzień ten jest również ostatnim dniem do którego należy opłacić zgłoszone gołębie.

Ptaki, które nie zostaną opłacone do dnia 31 maja, będą mogły zostać aktywowane przez dowolną osobę, która wyrazi taką chęć.

Chcielibyśmy także poinformować, iż 17 czerwca nasz gołębnik odwiedzi Henk de Weerd.
Wszystkich hodowców, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu - serdecznie zapraszamy.

Dobry Lot!


PS. W załączniku znajduje się formularz, który należy dostarczyć wraz z gołąbkami i kartami własności.


Witamy !

          Na początek chcielibyśmy Państwa poinformować, iż na chwilę obecną 3 pierwsze przedziały , czyli około 750 gołębi cieszy się oblotami w okół gołębnika.  Jak do tej pory obloty przebiegają sprawnie i bez większych komplikacji, ponadto stado trzyma się w bardzo dobrym zdrowiu, w czym duża zasługa sponsorów, firm:
- ROHNFRIED - główny sponsor suplementów diety ,
- Belgica De Weerd - Henk De Weerd - sponsor środków wspomagających zdrowie,
- Herbots - Herbovet - opieka weterynaryjna oraz suplementy diety,
- ROPA-B (Odrzutowe Gołębie - Paweł Sławek) - sponsor suplementów diety,
          Miło mi także ogłosić, iż udało nam się ustalić z Rafem Herbotsem datę pierwszej wizyty na WG, która będzie miała miejsce 26 Czerwca 2015 r, wszystkich zainteresowanych spotkaniem, rozmową czy wykonaniem badań u specjalisty tak wysokiej klasy, serdecznie zapraszamy !!

         Osoby które jeszcze chcą zgłosić gołębie do WG Kuźnica, a nie zdążyły się zapisać na listę uczestników prosimy o kontakt mailowy :
b.morel@golebiraj.pl
lub telefoniczny :
534723004


Osoby, które wysłały swoje ptaki na Nasze zawody, a nie otrzymują mailowych informacji o tym co się u nas dzieje prosimy o przesłanie prawidłowych adresów mailowych.


       Wszystkim uczestnikom ( i nie tylko ;) ) życzymy udanego sezonu i wysokich wygranych !!

Dobry Lot !
   

PS. Wszystkich hodowców z Belgii, Niemiec oraz Holandii informujemy, iż ostatni termin zbiórki gołębi z w/w krajów odbędzie się w dniach 29-30 MAJA.


Pierwsze obloty !

Witamy Serdecznie.

    Chcielibyśmy poinformować, iż gołąbki z pierwszego boksu zakończyły kwarantannę, czego rezultatem był pierwszy oblot, który odbył się dzisiaj tj: 04.05.2015r.
    Gołąbki miały otwarte wloty przez około 4 godziny, ponad połowa zdecydowała się pierwszy raz wyjść i rozprostować skrzydła w powietrzu, pod naszym czujnym okiem :)
    Zdrowie ptaszkom dopisuje, a pierwszy oblot odbył się bez strat, co także napawa nas optymizmem .

Wszystkich zainteresowanych odwiedzinami  WG Kuźnica, serdecznie zapraszamy.
    Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach : 7:00 - 19:00.

Dobry Lot !!Nowe zdjęcia w galerii !

Serdecznie zapraszamy do działu "Galeria", gdzie znajdą Państwo nową porcję zdjęć naszych lokatorów! Warto śledzić stronę na bieżąco, w "Galerii" będzie pojawiało się coraz więcej zdjęć, natomiast dział "Spis gołębi" jest codziennie aktualizowany.

Dobry lot!Witamy !!     Miło nam poinformować, iż pierwsi mieszkańcy naszego WG przebywają u nas już od tygodnia, a ich liczba stale się powiększa. Aktualny stan gołębnika można sprawdzić w zakładce ,,Spis Gołębi".
     Zapraszamy do naszego profilu na facebook.com - Bartosz Morel Pigeons - gdzie stale zamieszczamy nowe zdjęcia i krótkie komentarze do tego co u nas słychać ;)

     Dodatkowo chcielibyśmy podziękować naszym głównym sponsorom którzy już dostarczyli nam suplementy diety jak i karmę ( Rohnfried, Belgica De Weerd, Ropa B, Beyers ).


     Informujemy również, iż w dniach 15-16 kwietnia będziemy zbierać gołąbki z terenu Belgii i Holandii.
Oto plan zbiórek:
15 Kwietnia - Belgia - Punkty zbiórek:
rano - Raf Herbots
w południe - Bart Geerinckx
wieczorem - Ulrich Lemmens

16 kwietnia - Holandia - Punkty Zbiórek:
rano - Jaap Koehoorn
w południe - Sakis Minovgioudis
wieczorem - Sergio Ferreira

Przypominamy również, iż w dniach 24-25 Kwietnia odbędzie się zbiórka gołębi z Rumunii.
1 Maja kolejny raz odwiedzimy Belgię i Holandię, natomiast 2 Maja zbieramy gołąbki z Niemiec oraz krajów Skandynawskich ( dzięki pomocy organizatorów Danish Pigeon Race )


Dobry Lot !!


Witamy

    Ze względu na dużą liczbę telefonów oraz maili jakie dostajemy od uczestników naszego WG,  postanowiliśmy iż gołębie będą przyjmowane już od wtorku (07.04.2015 r).

    Wszystkie osoby które chcą wysłać gołąbki pocztą prosimy o wysyłki na adres :
Bartosz Morel
42-450 Łazy
ul.Stawowa 1


    Natomiast osoby które chcą nasze WG odwiedzić osobiście prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, pod numerem telefonu  : 534 723 004


     Przypominamy również, iż gołębie dostarczone na WG muszą być w pełni opłacone. Dodatkowo z gołąbkami trzeba dostarczyć karty własności oraz formularz.Dobry Lot !


Lubisan - Kolejny sponsor WG Kuźnica 2015 !!

Witamy !

   Miło nam poinformować, iż grono naszych sponsorów stale się powiększa.
 Kolejnym sponsorem WG została firma : LUBISAN - Skuteczna Dezynfekcja.
   W/w firma poza środkiem, który będzie stosowany na naszym gołębniku, przekazała także dodatkowo 8 pakietów dla uczestników naszych mistrzostw !!
  Zapraszamy na stronę sponsora : LUBISAN 
Dziękujemy kolejnej firmie, która obdarzyła nas zaufaniem !


Dobry Lot !!


Sezon 2015 zbliża się wielkimi krokami !

  Dziękujemy za zaufanie jakim Państwo nas obdarzyli 
zgłaszając uczestnictwo w zawodach WG Kuźnica 2015.

 
Dołożymy wszelkich starań, aby całe mistrzostwa
odbyły się na najwyższym poziomie, tak aby każdy
uczestnik był usatysfakcjonowany.

W załączniku znajduje się formularz,
który należy wypełnić i dostarczyć do organizatora
wraz z gołębiami.


Życzymy dobrej zabawy i powodzenia w lotach konkursowych.


Dobry lot !

 


Marcel Sangers kolejnym sponsorem WG KUŹNICA 2015 !!

      Miło nam poinformować, iż kolejnym sponsorem WG kuźnica w sezonie 2015 został Marcel Sangers.
Marcel wyposaży nasze WG  w ściółkę z kolb kukurydzianych, dzięki czemu łatwiej nam będzie dbać o higienę w gołębniku. Ściółka ta będzie się znajdowała na podłodze pod rusztem.

     Serdecznie dziękujemy Marcelowi !!  A oto link do strony producenta : Gebroken Maiskolven
Jednocześnie jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy od kolejnych firm !


Dobry Lot !


PS. Przypominamy wszystkim uczestnikom iż od dnia 20 Kwietnia zaczynamy przyjmowanie gołębi !


Nagroda edycji 2014 , wycieczka sponsorowana przez organizatora.

Witam !
   Jak zapewne wszyscy pamiętają, jedną z nagród fundowanych przez organizatora za edycję 2014,  była wycieczka do Belgii oraz Holandii.
  W/w nagrodę w ostatni weekend odebrał kol. Grzegorz Szczoczarz, wraz z Kolegą Grześkiem odwiedziliśmy następujące hodowle:

 • Jelle Roziers,
 • Bart & Nance Van Oeckel,
 • Ulrich Lemmens,
 • Benny Steveninck,
 • Raf Herbots,
 • Sakis Minovgioudis,


Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z naszego wypadu ;)


Jaap Koehoorn nowym sponsorem WG Kuźnica !!

Miło nam poinformować, iż nowym sponsorem WG Kuźnica został Jaap Koehoorn, z którym udało nam się ustalić ostatnie detale związane z naszą współpracą.

Dzięki życzliwości firmy Vydex, Nasze WG zostanie zaopatrzone w legendarny już produkt - Yellow Drops, który jest bardzo ceniony w najlepszych gołębnikach Belgii, Holandii, Niemiec, a także Polski.

Dziękujemy serdecznie Jaap'owi za nawiązaną współpracę, mamy nadzieję iż będzie ona długa i owocna.

Dobry Lot !


Już po Fugare, a przed nami Houten .....

Witamy Serdecznie !

Zgodnie z obietnicą odwiedziliśmy targi w Kortrijk. Dziękujemy wszystkim spotkanym hodowcom za mile spędzony czas. Targi w Houten (7-8 Marca) będą kolejnym eventem na którym będzie można nas spotkać.

Jak widać, między innymi po liście uczestników, targi były dla nas bardzo pomyślne. Udało nam się dopiąć kilka spraw związanych ze sponsoringiem uznanych zachodnich marek gołębiarskich.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż firmą zaopatrującą nasze WG w karmę zostanie Belgijski producent - BEYERS, a GŁÓWNYM sponsorem suplementów diety, firma - Rohnfried.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami dograliśmy już na 100% wizyty dwójki znakomitych lekarzy weterynarii, którzy osobiście w sezonie odwiedzą nasze WG aby sprawdzić stan zdrowia oraz formę naszych podopiecznych.

Chcielibyśmy, także serdecznie podziękować Nikolaasowi i Thomasowi Gyselbrecht oraz całej firmie PIPA za miłe przyjęcie na targach Fugare .

Dobry Lot !!

PS. Wszystkie osoby zapisane na listę rezerwową mają realne szanse na udział w WG 2015, każda z zapisanych osób która nie dokona wpłaty zaliczki zostanie usunięta, a na jej miejsce wejdzie pierwsza osoba z listy rezerwowej itd:


Fugare , targi gołębiarskie w Belgii.

Witam.

    Już w ten weekend  13-15.02.2015 r, będzie można nas spotkać w Kortrijk w Belgii na Narodowych targach Fugare, każdego kto jeszcze się waha nad zgłoszeniem swojego udziału lub zwyczajnie ma jakieś pytania zapraszam do rozmowy przy piwie ;)

   Warto wspomnieć, iż na miejscu będziemy finalizowali rozmowy z kilkoma sponsorami.  Z Kortrijk wrócimy także z deklaracjami kilku nowych uczestników WG Kuźnica 2015, co doda pikanterii rywalizacji w naszych zawodach.


O szczegółach poinformujemy zaraz po powrocie.


Dobry Lot !


Ostatnie wolne miejsca ! Zbiórki gołębi !

Witamy wszystkich hodowców po dłuższej przerwie.

     Jak wszyscy widzą lista się zapełnia, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż obsada WG Kuźnica 2015 będzie pełna, pozostało na tą chwilę 99 wolnych miejsc!! Jak zapewne wszyscy zauważyli niektóre nazwiska zniknęły z listy uczestników, są to hodowcy którzy nie dotrzymali terminu i nie dokonali wpłaty zaliczki, robimy wszystko co w naszej mocy aby lista uczestników zgłoszonych, na bieżąco przedstawiała stan faktyczny.

     Chciałbym także rozwiać wszelkie wątpliwości informując, iż pod żadnym względem obsada nie zostaniesz już zwiększona, 1200 sztuk to obsada MAXYMALNA. 


    Jeśli natomiast chodzi o zbiórki gołębi z Belgii, Holandii i Niemiec to będą one organizowane w 4 terminach :

17-19 kwiecień 2015r  ( Jest to także termin w którym dostarczymy gołębie na Geat Derby Algarve)

1-3 Maj 2015r

15-17 Maj 2015r

29-31 Maj 2015r


Transport gołębi z krajów skandynawskich został dograny na 2 Maja, w tym miejscy informuję także, iż każdy hodowca zainteresowany wysyłką ptaków na Wspólny Gołębnik do Danii (Danish Pigeon Race), musi dostarczyć do mnie gołąbki do końca Kwietnia 2015 !!


Gołębie z Rumunii będą zbierane w terminie 25-26 Kwietnia 2015 r, wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Rumuńskich gołębnikach, także powinny dostarczyć swoje gołąbki do mnie w terminie do 24 Kwietnia.


Gołąbki z Grecji będą odbierane 12 Kwietnia 2015 roku, co za tym idzie, hodowcy którzy są zainteresowani wysyłką ptaków na Greckie zawody powinni dostarczyć ptaki do mnie do dnia 10 Kwietnia.


Dobry Lot !


PS. Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć telefonicznie .

Witam !

Jak Koledzy zapewne zauważyli, nawiązaliśmy współpracę z Kolegami ze Wspólnych Gołębników w Rumunii, Portugalii oraz Danii.


Co za tym idzie gdyby ktoś z naszych uczestników był zainteresowany uczestnictwem w Algarve Great Derby, Danish Pigeon Race ( M&C Hansen) czy w którymś z Rumuńskich WG, chętnie pomożemy w dokonaniu formalności oraz transporcie ptaków z Polski.

Dodatkowo w ten weekend ustalimy i podamy do publicznej wiadomości daty oraz miejsca zbiórek gołębi na WG Kuźnica 2015 z takich krajów jak : Niemcy, Belgia, Holandia, Rumunia, Dania, Portugalia, Czechy czy Słowacja.


DOBRY LOT !!

PS. Przypominamy że ilość miejsc na edycję 2015 jest OGRANICZONA, w związku z tym zapraszamy do udziału !!


World Pigeons Sport - Kwartalnik - Kolejnym Sponsorem WG Kuźnica !!!

World Pigeons Sport, czyli nowopowstały kwartalnik dla hodowców gołębi pocztowych zostaje naszym nowym sponsorem.

    Chłopaki z gazetki ufundowali 2 darmowe artykuły na łamach WPS, gdzie opiszą 2 hodowle :

1. Tę z której pochodził będzie zwycięzca z Finału .

2. Oraz tę z której pochodził będzie zwycięzca klasyfikacji AS - Lotnik.


W imieniu całej ekipy WG Kuźnica dziękujemy i zapraszamy do czytania Kwartalnika World Pigeons Sport !!


Budowa gołębnika na finiszu ! Promocje !!

Witamy !!

   Przede wszystkim chcielibyśmy serdecznie podziękować Koledze Nismo (Tomasz Kajdzik), który dopatrzył się iż źle zliczyliśmy nagrody na sezon 2015 !! W związku z powyższym nagrody za gołębie AS - Lotniki zostały zwiększone, aż o 20 000 zł !!! Pomyłki się zdarzają, tym bardziej dziękujemy Koledze Tomkowi za czujność. Dobry Lot !

   Zapraszamy do działu "Galeria", gdzie znajdą Państwo aktualne zdjęcia gołębnika który jest już w 99% gotowy, pozostały nam do dopracowania detale i montaż rolet z zieloną siatką przeciwwietrzną .


                                                               PROMOCJA !! + NOWY SPONSOR !!

   Kolejną dobrą wiadomością jest pozyskanie nowego sponsora WG !!  Sponsor na locie finałowym wylosuje 3 osoby z uczestników którzy do dnia 25.01.2015r zapiszą swój udział na sezon 2015 oraz dokonają wpłaty zaliczki w wysokości 50%, na konto WG :

 NR : 14 1050 1591 1000 0091 3173 1664 ING BANK z dopiskiem w tytule : Zaliczka WG 2015.

    Każda z 3 wylosowanych osób otrzyma nagrodę dodatkową  w wysokości 1 500 zł !! 
DOBRY LOT !!


Zmiany na stronie.

Serdecznie witamy wszystkich miłośników sportu gołębiarskiego.

    Jak Państwo zauważyli wszelkie informacje dotyczące edycji 2014 zostały przeniesione do archiwum znajdującego się w lewym dolnym rogu strony.

    Natomiast powyżej archiwum znajdują się już tylko informacje i zakładki dotyczące edycji 2015, większość z nich będzie aktywna dopiero w sezonie.

 Ponadto została zaktualizowana zakładka "Plan Lotów" do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.Pozdrawiam B.Morel


Kolejny Sponsor !!

Miło nam poinformować, iż kolejnym sponsorem WG Kuźnica 2015 została hodowla gołębi pocztowych : TEAM SUFFNER !! Która także przekaże 2 młode gołębie ze swojej hodowli.

Dobry Lot !!


Kolejni Sponsorzy !

     Miło nam poinformować, iż grono sponsorów WG Kuźnica 2015 stale się powiększa.

  Kolejnymi osobami/firmami które nawiązały z nami współprace są :

 • 1. Maziarz Arkadiusz i Ojciec - czołowa hodowla gołębi pocztowych, odnosząca znakomite rezultaty, ufundowała 2 gołębie rocznika 2015 !
 • 2.Odrzutowe Gołębie - Bracia Sławek - hodowla gołębi pocztowych z  wybitnym materiałem hodowlano-lotowym,ufundowała 2 gołębie rocznika 2015 !
 • 3. Ropa -B -producent suplementów diety dla gołębi, ufundował środki których będziemy używać w sezonie lotowym na naszym WG , dodatkowo wśród uczestników zostanie rozlosowanych 5 paczek z produktami firmy : ROPA -B


Dobry Lot !!
Witamy

     Miło nam poinformować, iż opiekę weterynaryjną nad naszym WG w sezonie 2015 będą sprawowali dwaj światowej klasy specjaliści w dziedzinie gołębi pocztowych.

     Raf Herbots oraz Henk De Weerd, bo o nich mowa, odwiedzą nasze gołębniki w trakcie sezonu i osobiście sprawdzą stan zdrowia oraz kondycję gołębi uczestniczących w zawodach. Będziemy zatem mogli poznać obiektywną ocenę, dwóch niezależnych od siebie wybitnych lekarzy weterynarii.

     Dodatkowo wszystkie szczepionki używane w II edycji będą pochodziły BEZPOŚREDNIO od Henka De Weerda, a szczepienia będą wykonywane ściśle według jego zaleceń.


Dobry Lot !


Sponsorzy !

Miło nam poinformować iż lista sponsorów na kolejną edycję stale się zwiększa.

Nowym sponsorem WG Kuźnica została firma "Sławex".

Dodatkowo jesteśmy w trakcie finalizacji rozmów z firmami : Ropa B, Odrzutowe Gołębie, Rodzina Herbots, Lekarzami Weterynarii : Raf'em Herbotsem oraz Henkiem De Weerdem .

Dobry Lot


Witamy !

       Podczas weekendu mieliśmy przyjemność gościć hodowców z Belgii. Nasz kraj odwiedzili : Raf Herbots, Ulrich Lemmens, Nance & Bart Van Oeckel oraz Geoffrey Janssens.

       Wyżej wymienieni hodowcy nie ukrywali, iż głównym powodem odwiedzin, była chęć obejrzenia nowego miejsca organizacji WG Kuźnica oraz powstających tam gołębników.

       Zdjęcia z wizyty w/w Kolegów na naszym WG można oglądać w dziale "Galeria"
Dobry Lot ! 


Witam

UWAGA !!

 Wprowadzamy kolejne zmiany mające na celu podniesienie prestiżu naszego WG !


PULA NAGRÓD NA SEZON 2015 JEST GWARANTOWANA !!


Niezależnie od ilości zgłoszonych gołębi na edycję 2015 pula nagród będzie wynosiła minimum 265 000 zł !!

Witamy

UWAGA !!! 


Informujemy, iż każdy hodowca widniejący na Liście Uczestników na sezon 2015 jest zobowiązany do uiszczenia zaliczki za udział maksymalnie do dnia 01.12.2014 . Każdy uczestnik, który w wyznaczonym terminie nie wpłaci zaliczki zostanie wykreślony z listy na sezon 2015 i wpisany na ,,czarną listę" WG Kuźnica ( już nigdy nie będzie mógł wziąć udziału w naszych zawodach).Dobry Lot !PS. Zapraszamy do działu "Galeria", gdzie można obejrzeć zdjęcia z postępów jakie czynimy na placu budowy nowego gołębnika. Numer Konta do wpłat: 14 1050 1591 1000 0091 3173 1664 ING BANK ŚLĄSKI

Tytułem: WG Kuźnica 2015


Witamy

    Chcieliśmy poinformować, iż powracamy do czynnego działania, po tygodniu pełnym zawirowań, spowodowanych fałszywymi zarzutami w stronę naszej firmy.

     Nie mogło być inaczej ! 

 W związku z powyższym od dnia 14.11.2014 r. zostanie na nowo uruchomiony formularz zgłoszeniowy, tego samego dnia wieczorem zostaną opublikowane aktualne zdjęcia nowego gołębnika który jest już w 90% ukończony ! ( zdjęcia będą dostępne w zakładce "Galeria")


   Abyśmy w pełni mogli zakończyć formalności z edycją 2014 prosimy o kontakt następujących uczestników :

- Jaworek Michał,

- Leonn,

- Czar Podbeskidzia,

- Chłopecki Mariusz,Dyplomy i puchary zostaną wręczone na ceremonii, która odbędzie się na uroczystości dni otwartych nowego obiektu.

O dokładnym terminie eventu będziemy informować na bieżąco na stronie WG Kuźnica .Dobry Lot !


Patronat Medialny

Chcielibyśmy poinformować, że czasopismo Poradnik Hodowcy objęło patronatem medialnym nasz Wspólny Gołębnik. Co miesiąc, począwszy od numeru listopad 2014, w czasopiśmie publikowane będą informacje o naszym WG. W sezonie lotowym, na naszą prośbę, wydawca Poradnika Hodowcy będzie publikował m.in. listę zwycięzców z każdego lotu. W związku z tym, uczestnicząc w naszym WG, oprócz szansy na nagrody, można zyskać prestiż własnej hodowli dzięki ogólnopolskiej gazecie.

Ponadto chcielibyśmy poinformować, że w ramach objęcia patronatem medialnym naszego WG, do osób, które zapisały się na edycję 2015 (lub zapiszą się do 20.11.2014r.), zostanie wysłany za darmo listopadowy numer czasopisma Poradnik Hodowcy.


Numery kont osób które mają do odebrania nagrody !

Witamy.


     W związku z pytaniami uczestników edycji 2014, chcieliśmy oznajmić, iż nagrody będą wypłacane po najbliższym weekendzie.

    Co za tym idzie, osoby które wylicytowały, a do tej pory nie odebrały gołębi z naszego WG mają czas na sfinalizowanie transakcji do piątku (tj: 17.10.2014 r), po tym terminie wszystkie pozostałe gołębie zgodnie z regulaminem przechodzą na własność organizatora .

    Prosimy także aby każda osoba która ma do odebrania nagrody pieniężne przesłała numer konta na adres mailowy: b.morel@golebiraj.plDziękujemy i zapraszamy na edycję 2015.


Dobry Lot !


Koniec Aukcji TOP 20 gołębi !!

Witamy

   W dniu wczorajszym zakończyła się aukcja TOP 20 gołębi !!

     Najdroższym ptakiem okazała się samiczka PL-0266-14-8508 kol. Leszka Pielesiaka, samica została sklasyfikowana jako 1 AS gołąb I Edycji WG KUŹNICA, z lotu finałowego zdobyła 5 nagrodę, a na aukcji osiągnęła zawrotną cenę 15 000 zł !!!

Do zakupienia są 2 gołąbki, pełne rodzeństwo samiczki ,,8508" !! Więcej informacji pod tel: 534 723 004.  ( Możliwość badań DNA)


    Drugim najdroższym gołębiem okazała się zwyciężczyni lotu Finałowego: Świnoujście 524 km, samiczka spółki Gert Noels - Jos Thone nr: BE-14-2090526 , uzyskała równie zawrotną cenę 12 000 zł !!!


    Jak Państwo widzą uczestnictwo w naszym WG to nie tylko możliwość wygrania pieniędzy, ale także spory prestiż, możliwość rywalizacji z najlepszymi na świecie, a także rozsławienia swojej hodowli, co skutkuje właśnie tak wspaniałymi ofertami na aukcji !!

   Zapraszamy do edycji 2015 !!

Numer konta do wpłat za udział w edycji 2015 oraz należności za gołębie :

14 1050 1591 1000 0091 3173 1664 ING Bank Śląski


Dziś koniec aukcji TOP 20 gołębi z Finału WG Kuźnica 2014 !!!!

Witamy !!


   W dniu dzisiejszym kończą się aukcje 20 pierwszych gołębi z lotu finałowego ze Świnoujścia.

 Wszystkich którzy chcą wzmocnić swoje stado o wybitne ptaki zapraszamy do licytowania na stronie kol. Krzyśka Kłosa - >  http://gieldagolebi.pl/aktualne/  , nasze aukcje podświetlane są na kolor zielony, aukcja pierwszego ptaka kończy się dziś o godzinie 20:55 a ostatniego ( z TOP 20) o godzinie 22:30.

   Jeszcze raz serdecznie zapraszam do licytowania !!!!


Osoby które w edycji 2014 zdobyły nagrody pieniężne prosimy o przesyłanie numerów kont do wypłaty nagród drogą mailową, na adres: b.morel@golebiraj.plJuż teraz zapraszamy chętnych do udziału w sezonie 2015 do wypełnienia formularza rejestracyjnego na stronie !!
Kliknij tutaj:  http://www.wgkuznica.pl/formularz


Aukcja gołębi !

Witam
Chcesz wzmocnić swoją hodowlę i nabyć gołębie młode przelotowane na dystansie 524 km ?! Teraz masz jedyną taką okazję w Polsce!!
Zapraszamy na portal www.gieldagolebi.pl - aukcje naszych ptaków podświetlone są kolorem zielonym
Zapraszamy do Licytacji !!
Dobry Lot !
Można także zgłaszać już drużyny na kolejną edycję WG Kuźnica , wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny , dostępny w lewym górnym rogu strony .


WG KUŹNICA 2015 - rusza 2 edycja

Witam.

    Państwa serdecznie w kolejnej edycji WG "Kuźnica". Aby zapewnić najwyższą jakość, wybudowaliśmy nowe, wolnostojące, drewniane gołębniki, na działce o wielkości 7ha w miejscowości Lgota Murowana. Nasz wspólny gołębnik charakteryzuje się tym, że organizujemy najdłuższy lot finałowy w Europie! (ok.555km).

Pula nagród to 265 000 PLN ( 65 000 EURO) !!!

Zaznaczyć należy, że w locie finałowym nawet 100-tny gołąb zdobywa wysoką nagrodę!

Ważnym jest również to, że zapewniamy transport gołębi z Belgii, Holandii i Niemiec bez żadnych pośredników, w cenie uczestnictwa, bez żadnych dodatkowych kosztów. Sam właściciel osobiście będzie odpowiedzialny za transport do Polski.

W poprzedniej Edycji zaufaniem obdarzyli nas tacy znakomici hodowcy jak:

Alfons Klaas, Dieter Siebert, MarcelSangers, Ulrich Lemmens, Jelle Roziers, Henk De Weerd, Gert Noels, SergioFerreira, Jorge Santos, Arkadiusz Biittner, Jerzy Tarasiuk, Bart Geerinckx ,Bart Van Oeckel, Ivo Renders, Raf Luyckx, Bart and Francis Verdeyen.

Również w Edycji 2015 ci hodowcy zadeklarowali udział, co jest najlepszą reklamą dla ogromu pracy jaką wykonujemy, aby każdy hodowca-uczestnik był w 100% usatysfakcjonowany!

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszym WG, jest to najlepsza forma sprawdzenia jakości swoich ptaków z najlepszymi hodowcami z Polski, a także Belgii, Niemiec, Holandii i innych krajów świata.

Jeśli chcecie Państwo zgłosić swój udział,prosimy o wypełnienie formularza. O dalszych krokach będziecie Państwo na bieżąco informowani.

Z gołębiarskim pozdrowieniem:

Bartosz Morel - Organizator
PS. Korzystając z okazji zapraszamy także na dni otwarte nowych obiektów które odbędą się 10-12.10.2014r w Lgocie Murowanej, dokładny plan eventu podamy w późniejszym terminie.


Kolejna Edycja WG "Kuźnica" w sezonie 2015

Witamy !


      Jak wspominałem na reportażu zrealizowanym przez kol. Kłosa, kolejna edycja naszego WG odbędzie się na nowej posesji. Jest to teren o powierzchni 7 hektarów położony w Lgocie Murowanej, na którym stanie drewniany wolnostojący gołębnik o długości 50 metrów i szerokości 2,5 metra, całość wykonana na drewnianym ruszcie z wysuwanymi szufladami i otwartą przednią ścianą.

      Gołębnik wykonuje firma kolegi Józefa Marekwicy z Koniakowa.

Miło mi także poinformować wszystkich hodowców, iż doszliśmy do porozumienia z Kolegą Krystianem Nowakiem, który wstąpił w szeregi naszego zespołu i obok mojej osoby ( Bartosz Morel - organizator) Krystian będzie odpowiedzialny za opiekę, treningi, suplementację i całość czynności związanych z opieką gołębi na WG Kuźnica 2015.


   Kolega Nowak jest młodym, utalentowanym hodowcą o którym najlepiej świadczą uzyskiwane przez niego wyniki na szczeblu oddziału Myszków, okręgu , regionu, a nawet Mistrzostwa Polski.

Poniżej przedstawiamy osiągnięcia Kolegi Krystiana z ostatnich 2 lat :


2012


Oddział Myszków:

I-ViceMistrz GMP

I- ViceMistrz olimpijskie rocznych

I-ViceMistrz kat. C

Mistrz kat. M

Najlepszy samiec oddzialu,  najlepszy roczny samiec oddziału, najlepszaroczna samica oddziału

I- ViceMistrz mistrzostwo młodych 10/40

Okręg Śląsk-Wschód

Mistrz kat. C

IV- Przodownik kat. M

IV- Przodownik kat. GMP

III- Przodownik mistrzostwo dalekodystansowe3x740

Najlepszy roczny samiec okręgu, najlepszaroczna samica orkęgu


Region III:

I-ViceMistrz kat. C

Polska:

14 przodownik kat. C

90 przodownik kat. GMP

84 przodownik mistrzostwo olimpijskie2013


Oddział:

II- ViceMistrz kat. GMP

I- ViceMistrz kat. C

Mistrz kat. M

I - Przodownik mistrzostwo rocznych

2,3,4 samiec oddziału, najlepszy rocznysamiec oddziału

Mistrz mistrzostwo młodych typowane

Mistrz mistrzostwo młodych szybkościowe

II- ViceMistrz kat. A młode

Najlepszy lotnik młody

Okręg:

I- ViceMistrz kat. M

I-Przodownik  kat. C

V - Przodownik  kat. GMP

Najlepszy roczniak okręgu, najlepszymłody okręgu

Region:

II - Przodownik  kat. M

Polska:

16 przodownik kat. M

64 przodownik kat. GMP

2 pierwsze gołębie z loturadzionkowskiego


 

2014

Dorosłe gołębie - przerwa w lotowaniu

Na młode tylko 26 młodych na spis, przybardzo ciężkim sezonie 23 ukończyły loty

II- Przodownik Mistrzostwo Typowane

II-Przodownik Mistrzostwo SzybkościoweAukcje !

Witam.


   W dniu wczorajszym (14.09.2014) Kol. Krzysztof Kłos zrobił zdjęcia wszystkich 93 gołębi przebywających aktualnie w naszym gołębniku.

   Dzisiaj późnym wieczorem na portalu www.gieldagolebi.pl zostanie wystawionych na aukcję pierwszych 20 gołębi z finału, w kolejnych dniach sukcesywnie będą dodawane kolejne ptaki, do środy wieczorem wszystkie gołębie powinny zostać wystawione. Cena początkowa każdego gołębia to 100 zł (miało być 50 zł, lecz właściciel strony aukcyjnej wymaga minimum 100 zł ceny początkowej).

   Aukcje będą trwały 2 tygodnie, zapraszamy do licytacji .WWW.GIELDAGOLEBI.PL


Powroty ....

Witam
W dniu 11.09.2014 r powrócił gołąb nr: PL-0450-14-254 należący do Kol. Forczek Dariusz, gołąb powrócił bez obrączki elektronicznej.
W dniu 09.09.2014 r do naszego WG powróciły 3 gołębie które zaginęły w trakcie sezonu:

PL-053-14-11052 Team Klekot
PL-053-14-128 Adam Piwowarczyk
PL-053-14-12121 Adam Miśta

W/W gołębie także zostaną wystawione na aukcji.

Pozdrawiam B.Morel


Maja - Krosno Odrz. PL 0360 14 9331 - Zdobywca drugiego miejsca w WIELKIM FINALE !!

Drugim gołębiem który zameldował się na gołębniku naszego WG z lotu ze Świnoujścia była niebieska samiczka Kolegi Jarosława Wierzbickiego, prowadzącego sklep ,,MAJA" w Krośnie Odrzańskim.

Śledząc rodowód w/w samiczki (Oswald X Klaas) dochodzimy do wniosku, że jej wynik to nie przypadek ! Wywodzi się ona bowiem z 2 stron z gołębi które osiągały znakomite wyniki w finałach WG na zachodzie (Belgia i Niemcy)
Matka 9331 została odkupiona ze Wspólnego Gołębnika Belgian Master w Belgii, gdzie zdobyła znakomite 21 miejsce z wymagającego finału (Dystans 460 km), rywalizując z gołębiami największych zachodnich sław naszego sportu.
Podsumowując dokonania matki warto zaznaczyć że została wyhodowana przez Alfonsa Klaasa - arcymistrza rywalizacji na wspólnych gołębnikach na całym świecie, cóż więcej można powiedzieć o hodowcy którego gołębie wygrywały Sun City Milion Dolar Race w RPA, Derby Arona na Teneryfie. Triumf z przed tygodnia ... Carnival City - Lot finałowy z 650 km i wygrana gołebia z hodowli Alfonsa Klaasa !!!

Ojciec samiczki należącej do Jarka Wierzbickiego to także gołąb który zrobił znakomity wynik na WG Schleswik - Holstein zdobywając w locie finałowym z 404 km pozycję 17 !! Samiec został wyhodowany przez Georga Oswalda - legendę sportu gołębiarskiego na świecie !!

Poniżej możemy zobaczyć rodowód 9331 oraz rodowód i zdjęcie matki naszej Chmapionki !!


BELG-14-2090526 Gert Noels, Zwycięzca Lotu Finałowego Świnoujście 524 km !!

Parę słów o niebieskiej samiczce, która wygrała lot finałowy na Naszym WG.
Właścicielem jest młody Belgijski hodowca Gert Noels, wspólnik hodowlany arcymistrza belgijskiego sportu gołębiarskiego Jos'a Thone !!
Gert zgłosił na WG Kuźnica 10 gołębi, 5 z nich wzięło udział w locie finałowym, a 3 z nich wróciły na miejscach premiowanych nagrodami finansowymi !! I ten najważniejszy, BELG-14-2090526 - samiczka, która wygrała dystansując kolejnego gołębia aż o 53 minuty !!
Na potwierdzenie klasy gołębi kol. Gerta przedstawiamy wyniki zdobyte w ostatnich 2 sezonach przez tego wspaniałego hodowcę:
1 prowincjonalny Argenton 2012, 21th Narodowy + 25 000 gołębi! 10 minutowe wyprzedzenie w prowincji !!!!
1 prowincjonalny Nevers 2013, 6th narodowy !!
1 prowincjonalny Chateauroux 2014
2 prowincjonalny Tulle 2014
5 prowincjonalny Gien 2014
7 prowincjonalny Chateauroux 2014
9 prowincjonalny Chateauroux 2014
2 Zachodni Limburg Gien 2014
1 Zachodni Limburg 2012
11 Narodowy Bourges 2013 + 13 000 gołębi !!!
4 prowincjonalny Gueret 2013 Warto zaznaczyć że hodowla Gerta specjalizuje się w zdobywaniu czołowych nagród prowincjonalnych i narodowych na lotach powyżej 500 km w ciężkich warunkach !!

Poniżej przedstawiamy rodowód naszego CHAMPIONA :)


Więcej na : http://thone.be/
Nagrody dodatkowe !

Zgodnie z regulaminem, w dniu lotu finałowego odbyło się losowanie nagród dodatkowych :
Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Nagroda 3 X 1000 zł dla hodowców którzy w wyznaczonym przez organizatora terminie zgłosili i opłacili dodatkowo gołębie :

1. Cudok & Szmid
2. Jarosińska Zuzanna
3. Frąckowiak Artur

3 Dniowa wycieczka do Belgii:

1.Ronaldo - Leszek Pielesiak

20 miejsc na II edycję WG (20 gołębi):

1.Krystyna Pawlak
2.Poradnik Hodowcy
3.Boddaert
4.Dariusz Lorbiecki
5.Sikorski Patryk
6.Flying Rascals Team
7.Wałęsa Mateusz
8.Sławomir Wierzbicki
9.Jaworscy-Michalak
10.Darek0186
11.Bart Geerinckx
12.Forczek Dariusz
13.Jan Klepaczka
14.Pawul Zbigniew
15.Suffnery
16.Mistrz0417
17.Piotr Rompca
18.Niels Broeckx
19.Jarosińska Zuzanna
20.Dzwonkowski Henryk

10 młodych gołębi wybranych z naszej hodowli:
1.MHKT
2.Mączyński Bronisław
3.SG.Piekiełko-Kussyk
4.Tomasz Kajdzik
5.Klaas Alfons & Helmut
6.Dariusz i Krzysztof Lorbiecki
7.Roziers Jelle & Paul
8.Stanisław Cyfra
9.Cichor Andrzej
10. Maja-Krosno Odrzańskie - Jarosław Wierzbicki

Wszystkim gratulujemy !
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, otwarcie nowego obiektu już 10.10.2014 r . ZAPRASZAMY !!


WYSTARTOWAŁY !! FINAŁ : Świnoujście 524 km 06.09.2014 r

START: 7:00
Powodzenia !!

Bez wątpienia będzie to ciężki finał, dystans lotu finałowego to 524 km, jest to jeden z najdłuższych jeśli nie najdłuższy finał WG w Europie.
Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne pierwszych gołębi spodziewamy się około godziny 14:00-15:00.
Wszystkim uczestnikom I edycji WG Kuźnica życzę powodzenia !!
Pozdrawiam B.Morel


Lot Finałowy - Świnoujście 06.09.2014 r

Witam
W dniu dzisiejszym gołębie zostały zakoszowane na lot finałowy. Lista dostępna w zakładce ,,Lista Wkładań".
Planowany start godzina : 7:00 z miejscowości Świnoujście, dystans : 524 km.
Wszystkie gołębie aktywowane będą podświetlone na kolor czerwony ,a tzw: ,,Jokery" na kolor zielony.
Osobą potwierdzającą wypuszczenie gołębi będzie Kolega Naumiec Jerzy
Dobry Lot !


Warto przeczytać...

Czasopismo Poradnik Hodowcy wydało bezpłatny numer specjalny, w którym można przeczytać wiele ciekawych artykułów. Ponadto można otrzymać za darmo: 12 części felietonu Jana Górskiego, artykuł "Przejście na metodę wdowieństwa" oraz PROGRAM LOTOWY do metody wdowieństwa. Szczegóły znajdują się w numerze specjalnym, który dostępny jest na stronie: www.poradnikhodowcy.pl/ns2014


Stan Gołębnika na dzień 03.09.2014

W dzisiejszym dniu zegar jest podłączony, a w dziale ,,wyniki na żywo" będą się pojawiały wszystkie aktualnie obecne na WG gołębie.

Pozdrawiam


Lot treningowy

Witam
Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe jesteśmy zmuszeni zrezygnować z przeprowadzenia treningu z dystansu około 100 km, zamiast tego w okolicach środy-czwartku (jeśli pogoda pozwoli) odbędzie się trening z odległości około 30 km.
Pozdrawiam B.Morel
Dobry Lot !


Lista gołębi dodatkowo aktywowanych na lot Finałowy : Świnoujście 06.09.2014 r

Stan na dzień 05.09.2014

1.Buttner G&A PL 0285 14 6045
2.Buttner G&A PL 0285 14 6009
3.Buttner G&A PL 0285 14 6037
4.Buttner G&A PL 0285 14 6020
5.Buttner G&A PL 0285 14 6061
6. Klaas Alfons&Helmut DV 0507 14 912
7.Klaas Alfons&Helmut DV 0507 14 922
8. Ivo Renders BE 14 6104446
9. Ivo Renders BE 14 6104449
10. Vos & Minovgioudis NL 14 1051514
11. Ferreira& Dos Santos PORTUG 14 4109283
12.Ferreira& Dos Santos PORTUG 14 4109385
13. SUFFNERy PL 0254 14 6041
14. Gert Noels BE 14 2090528
15. Gert Noels BE 14 2090522
16. Sangers Marcel NL 14 1662720
17. Jovati - Van Tilburg NL 14 3418234
18. Jovati - Van Tilburg NL 14 3418293
19. Luyckx Raf&Lars BE 14 6100465
20. Luyckx Raf&Lars BE 14 6100473
21. Tarasiuk Jerzy PL 0385 14 2512
22. Tarasiuk Jerzy PL 0385 14 2502
23. Tarasiuk Jerzy PL 0385 14 2531
24. Henk De Weerd NL 14 1131461
25. Siebert Dieter DV 06723 14 3380
26. Van Oeckel B&N BE 14 6030226
27. Broeckx Niels BE 14 6031477
28. Wałęsa Mateusz PL 0244 14 511
29. Wałęsa Mateusz PL 0244 14 507
30. Idźczak R.S.M.M. PL 098 14 10513
31. Vos & Minovgioudis NL 14 1050866
32. Jaworscy - Michalak PL 0417 14 2858
33. Jaworscy - Michalak PL 0417 14 2860
34. Koźlik Jerzy PL 0262 14 10111
35. Koźlik Jerzy PL 0262 14 10215
36. Koźlik Jerzy PL 0262 14 10114
37. Koźlik Jerzy PL 0262 14 10214

Dodatkowa Pula na finał wynosi już : 7 400 zł


,,JOKER"

Witamy


Przypominamy iż w finale z miejscowości Świnoujście gołębie tzw: ,,Jokery" - które zostały wybrane przez hodowców w dniu dostarczenia na WG, mogą wygrywać jedynie nagrody z dodatkowej aktywacji oraz z tzw: puli ,,Jokerów" (wygrywają pierwsze 3 ,,Jokery" z finału).


Poniżej lista ,,Jokerów" które pozostały w grze na lot finałowy:

PL-047-14-5034  "JOKER"  Panek

PL-0385-14-2531 "JOKER" Tarasiuk Jerzy

PL-0285-14-6020  "JOKER"  Buttner Arkadiusz


ŻYCZYMY POWODZENIA !
LOT FINAŁOWY ŚWINOUJŚCIE

Witamy

   Lot finałowy z miejscowości Świnoujście planowany jest na dzień 06.09.2014 r (Sobota)
Wszystkich chętnych zapraszamy na przylot gołębi.

   Zachęcamy także wszystkich do dodatkowej aktywacji gołębi na Lot Finałowy, zasady są takie same jak przy aktywacji na lot Mały-Finał. Lista aktywowanych gołębi będzie pojawiała się sukcesywnie na stronie.Dobry Lot !


PS. Dziś wieczorem zostaną uaktualnione wyniki w klasyfikacji ,,Lotniki"


MAŁY-FINAŁ Gorzów WLKP 383 km dn. 25.08.2014 r

Witamy

  W dniu dzisiejszym gołębie zostaną zakoszowane na lot z miejscowości Gorzów WLKP (Dystans 383 km), jest to pierwszy lot o nagrody pieniężne z podstawowej oraz dodatkowej aktywacji.
  Start gołębi nastąpi w dniu 25.08.2014 r prawdopodobnie około godziny 6:00, zdjęcia ze startu gołębi będą dostępne od razu na moim profilu na facebooku BARTOSZ MOREL PIGEONS.
   Gołębie aktywowane dodatkowo na ten lot mają odznaczać się kolorem czerwonym na liście przylotu.


DOBRY LOT !


Gołębie dodatkowo aktywowane na lot Gorzów WLKP

Stan na dzień : 24.08.2014

1.Ivo Renders BE 14 6104446
2.Sangers Marcel NL 14 1662720
3.Gert Noels BE 14 2090528
4.Ferreira& Dos Santos PORTUG 14 4109337
5.Ferreira& Dos Santos PORTUG 14 4109283
6.Klaas Alfons&Helmut DV 0507 14 922
7.Klaas Alfons&Helmut DV 0507 14 912
8.Klaas Alfons&Helmut DV 0507 14 909
9.Rostek Andrzej PL 0473 14 2882
10.Rostek Andrzej PL 0473 14 2835
11.Rostek Andrzej PL 0473 14 2875
12.Team Klekot PL 053 14 11033
13.Buttner G&A PL 0285 14 6037
14.Buttner G&A PL 0285 14 6061
15.Buttner G&A PL 0285 14 6045
16.Roziers J&P BE 14 6085323
17.J.Smółka & M.Kawula PL 019 14 605
18.J.Smółka & M.Kawula PL 019 14 604
19.J.Smółka & M.Kawula PL 019 14 603
20.Hardek DV 04687 14 73
21.Luyckx Raf&Lars BE 14 6100467
22.Jovati - Van Tilburg NL 14 3418305
23.Vos & Minovgioudis NL 14 1050865
24.Tarasiuk Jerzy PL 0385 14 2531
25.Tarasiuk Jerzy PL 0385 14 2502
26.Tarasiuk Jerzy PL 0385 14 2512
27.Jaworscy - Michalak PL 0417 14 2858
28.Ronaldo PL 0266 14 8508

Na chwilę obecną aktywowanych jest 28 gołębi, DODATKOWA PULA NAGRÓD wynosi zatem :  5 600 złLot nr 4 MAŁY FINAŁ z miejscowości Gorzów WLKP

Witamy.
   Przed nami pierwszy lot finałowy ,,Mały Finał" w którym gołębie będą rywalizowały o nagrody pieniężne .
   Lot ten odbędzie się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia, jeśli tylko pogoda na to pozwoli.
   Przypominamy iż przed lotem z Gorzowa gołębie mogą mieć dokupione aktywacje, w kwocie 200 zł lub 50 Euro.  Pula z wykupionych aktywacji zostanie podzielona na 10 pierwszych ( spośród aktywowanych gołębi) według schematu :

1. miejsce 25%
2. miejsce 15%
3. miejsce 13%
4. miejsce 10%
5. miejsce 7%
6. miejsce 6%
7. miejsce 5%
8. miejsce 4%
9. miejsce 3%
10. miejsce 2%


Aby aktywować gołębia należy przelać w/w kwotę na konto WG ( ING BANK nr: 14 1050 1591 1000 0091 3173 1664 ) a w tytule wpisać numer aktywowanego gołębia.
  Lista wykupionych aktywacji będzie się pojawiać na bieżąco na stronie WG, w dziale aktualności.
Gołębie można aktywować do poniedziałku 25.08.2014, każdy kto aktywuje gołębia w weekend, proszony jest o wysłanie dodatkowo potwierdzenia przelewu na adres mailowy: b.morel@golebiraj.pl


Dobry Lot


Wyniki lotu nr 3

W zakładce Lot nr 3 zaktualizowano stan gołębnika na godzinę 20:25 dnia.18.08.2014 r.W dziale ,,Lotniki" zostały podliczone sumy prędkości poszczególnych gołębi z lotów 1,2 oraz 3.Dobry Lot


Wyniki lotu nr 3

Częściowe wyniki lotu nr 3 dostępne są w zakładce ,,LOT nr 3 ", podane wyniki są jedynie mechanicznie wrzuconą listą przylotu pierwszych 135 sztuk z lotu, NIE są to wyniki ,,live". Dzisiejsze problemy techniczne nie wynikają z naszej winy, są to problemy naszego ,,dostawcy internetowego", które mają być ,,lada chwila" rozwiązane.Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia, Dobry Lot !


Lot nr 3 Śrem

Z powodu awarii internetu, wyniki live nie są dostępne. Pracujemy nad jak najszybszym usunięciem usterki. Pierwsze gołębie siadly o godzinie 9.42, zwycięzca lotu okazał sie gołąb kol. Kozioł Paweł. W chwili pisania postu (g.10:04) w zegarze odbitych jest 76sztuk.Wyniki live pojawia sie jak tylko usterka zostanie naprawiona.Najmocniej przepraszamy za utrudnienia.Dobry Lot!


Lot nr 3 z miejscowości Śrem

Witamy. W dniu dzisiejszym (17.08.2014 r) gołębie zostały zakoszowane na lot z miejscowości Śrem.Planowana godzina wypuszczenia 5:00-6:00 rano dnia 18.08.2014 r. Ilość zakoszowanych gołębi : 229 sztuk , Lista Wkładań dostępna w zakładce.Dobry Lot


Witamy

Lot treningowy planowany na dzień dzisiejszy tj: 15.08.2014 r, został odwołany z powodów atmosferycznych, deszcze utrzymujące się przez cały tydzień, a w dniu planowanego treningu mgła utrzymująca się do około godziny 8:00. Kolejny lot konkursowy z miejscowości Śrem, odbędzie się w najbliższym możliwym terminie, w którym pogoda pozwoli na odbycie lotu konkursowego. PozdrawiamDobry Lot !Bartosz Morel


Lot nr 3 z miejscowości Śrem - ODWOŁANY

Witam. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe lot nr 3 z miejscowości Śrem zostaje odwołany, prawdopodobny termin lotu to koniec przyszłego tygodnia (czwartek,piątek). W dniu jutrzejszym prawdopodobnie ( jeśli pogoda pozwoli) odbędzie się trening gołębi z około 30 km.PozdrawiamDobry Lot !


Nowy Termin Lotu nr 3

Witamy. Lot konkursowy nr 3 zostaje przełożony z dnia 14.08.2014 na dzień 15.08.2014 r. Jeśli nic się nie zmieni i pogoda pozwoli lot odbędzie się w piątek z miejscowości Śrem. Koszowanie odbędzie się w czwartek (14.08.2014).PozdrawiamDobry Lot !


Lot Konkursowy nr 3 z miejscowości Śrem

Witamy. Kolejny lot konkursowy planujemy na czwartek (14.08.2014 r). Ze względu na zmienne (niekorzystne) warunki pogodowe, termin lotu może ulec zmianie.Pozdrawiam Dobry Lot ! B.Morel


Lot nr :2 z miejscowości : Ostrów WLKP

W dniu 07.08.2014 r gołębie zostały wypuszczone z miejscowości Ostrów WLKP o godzinie 5:50.Dobry Lot !


Lot nr 2

Witamy. Jutrzejszy Lot numer 2 z miejscowości Ostrów WLKP zostaje przełożony , prawdopodobny termin lotu to czwartek ( 07.08.2014). Dobry Lot !


2 Lot Konkursowy - Ostrów WLKP

Witamy. Drugi lot konkursowy z miejscowości Ostrów Wielkopolski planujemy na dzień 05.08.2014 r (wtorek).Koszowanie odbędzie się dnia 04.08.2014 r. Na przylot gołębi zapowiedział swój przyjazd kol. Roman Jaguś ( który był także obecny przy przylocie gołębi z Lotu Kępno), wszystkich chętnych hodowców także zapraszamy na przylot gołębi w dniu 04.08.2014 r. Dobry Lot !


1 Lot Konkursowy Kępno 135 km (30.07.2014)

Witamy. Dnia 29.07.2014 r gołębie zostały zakoszowane na 1 lot konkursowy z miejscowości Kępno, Lista koszowania dostępna jest w zakładce ,,Lista Wkładaniowa". Dnia 30.07.2014 r gołębie zostały wypuszczone o godzinie 6:40 przy pogodzie słonecznej z miejscowości Kępno, odległość 135 km. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.Dobry Lot !


1 lot konkursowy - Kepno

Witamy. Jeśli pogoda pozwoli to 1 lot konkursowy z miejscowości kepno odbędzie się dnia 30.07.2014 w środę . Dobry lot


1 Lot Konkursowy

Witamy. Ze względu na załamanie pogody jutrzejszy lot konkursowy zostaje odwołany. Lot ten odbędzie się w najbliższym możliwym terminie, w którym pogoda na to pozwoli.pozdrawiamy


Trening nr 7 i pierwszy lot Konkursowy

Witamy. Gołębie zostały wypuszczone w dniu dzisiejszym (21.07.2014 r)z odległości 65 km o godzinie 6:45, przy pogodzie słonecznej. Trening przebiegł całkiem pomyślnie. Na dzień 24.07.2014 r (czwartek) planujemy 1 lot konkursowy z miejscowości Kępno (135 km)Dobry Lot


Trening nr 7

Witamy. W dniu dzisiejszym odbędzie się koszowanie gołębi na lot treningowy nr 7.Planowany dystans to 60 km, czas wypuszczenia przewidujemy na 7:00-8:00 dn: poniedziałek (21.07.2014)Dobry Lot


Trening nr 6

Witamy. W dniu dzisiejszym gołębie zostały wypuszczone z odległości 30 km.Start nastąpił o godzinie 8:00 przy pogodzie słonecznej.Dobry Lot


Trening nr 6

Witamy W dniu dzisiejszym gołębie zostały zakoszowane na lot treningowy nr 6.Planowany dystans 30 km, godzina wypuszczenia 8:00 - 8:30.Dobry Lot


Trening nr 5 i 6

W dniu dzisiejszym odbył się trening nr 5. z odległości 10 km.

 Gołębie zostały wypuszczone o godzinie 8:00 przy pogodzie słonecznej.

 

     Kolejny lot treningowy planujemy na piątek (18.07.2014 r) z odległości około 30 km (koszowanie w czwartek 17.07.2014). 

     Jeśli pogoda i forma gołębi pozwoli to w poniedziałek (21.07.2014 r) odbędzie się ostatni lot treningowy z odległości około 65 km, a 1 lot konkursowy zostanie przesunięty na dzień 24-25.07.2014 r. 

    Odrobinę ,,bałaganu" w program lotowy wprowadził bardzo nieudany trening nr: 4, mamy jednak nadzieję iż wszystko wróci szybko do normy, a kolejne treningi i konkursy będą już udane.

 

 

Dobry Lot !


Trening nr 5

Witamy.

    W dniu dzisiejszym (15.07.2014) gołębie zostaną zakoszowane na kolejny lot treningowy. Ze względu na tragiczny trening nr 4, odległość kolejnego treningu zostanie skrócona do 10 km.

      Planowany start gołębi 16.07.2014 r godz: 8:00

    Za przyczynę niepowodzenia poprzedniego treningu uznajemy warunki pogodowe (wiatr i zachmurzenie) z którymi przez brak doświadczenia nasze stado mocno sobie nie poradziło.

    W dzień treningu nr 4 (popołudniem) na terenie naszego WG badania przeprowadzał lek. wet. Piotr Polak, który nie stwierdził przyczyn zdrowotnych mających wpływ na straty. Dodatkowo podczas badań lek. Piotrowi towarzyszył uczestnik naszego WG kol. Krystian Nowak (interm), który wybierał z kol.Polakiem gołębie do badań, a także oceniał stan wizualny stada.

 

Dobry Lot


Trening nr 4

Witamy. Gołębie zostały wypuszczone zgodnie z planem z odległości 45 km, start nastąpił o godzinie 8:00. Pogoda w miejscu wypuszczenia pochmurna, bez opadów.Dobry Lot


Lot Treningowy nr 4

Witamy.
   Dnia 11.07.2014 r, na naszym WG odbędzie się 4 lot treningowy .
  Będzie to trening z odległości 45 km, planowany czas wypuszczenia to 8:00-8:30.
 Przylot gołębi będzie można śledzić w zakładce ,,wyniki na żywo", natomiast lista wkładań jest dostępna w zakładce ,,Lista wkł."

Przypominamy także o badaniach weterynaryjnych które odbędą się na terenie naszego WG, w dniu jutrzejszym, od godziny 15:00. Badania przeprowadzi Lek.Wet. Piotr Polak,
Wszystkich hodowców serdecznie zapraszamy.Dobry Lot


Kolejny trening, Kolejne badania weterynaryjne.

Witamy.

    Kolejny trening gołębi na WG Kuźnica planowany jest na piątek (11.07.2014), odległość około 50 km.


     Tego samego dnia (piątek, 11.07.2014) odbędą się badania weterynaryjne, na terenie WG Kuźnica. Poza badaniami gołębi z naszego WG, Kolega Piotr Polak z Kliniki Belgica De Weerd Knurów zajmie się także badaniem gołębi wszystkich hodowców, którzy zdecydują się przybyć na teren naszego WG i zbadać swoje gołąbki.
      Lek. Wet. Piotr Polak będzie dostępny do dyspozycji Kolegów hodowców od godziny 15:00

Serdecznie Zapraszamy.

Dobry Lot !


Trening nr 3

Witamy.
W dniu dzisiejszym odbył się 3 już trening gołębi na naszym WG.
Gołębie zostały wypuszczone przy pogodzie słonecznej z odległości 25 km.
      Start gołębi nastąpił o godzinie 8:35. Pierwsze gołębie pokazały się o godzinie 9:05 (w dziale ,,Wyniki na żywo" jest pokazany czas 00:05, gdyż na komputerze ,,przeskakiwały" strefy czasowe, ale już wszystko jest pod kontrolą)
    Dalszą część przylotu gołębi można śledzić w zakładce ,,Wyniki na żywo"


Dobry Lot!


Lot Treningowy nr 3

Witamy

W dniu jutrzejszym (08.07.2014) odbędzie się 3 lot treningowy. Planowana odległość treningu to 25-30 km.
    Będzie to pierwszy trening który uczestnicy będą mogli oglądać online (na żywo), w zakładce ,,wyniki na żywo".
Lista wkładań jest dostępna w zakładce ,, Lista wkł."

   Start gołębi planowany jest na godzinę 8:30 - 9:00 dnia 08.07.2014.


Dobry Lot !


Lot Treningowy nr: II

Witamy.

    W dniu dzisiejszym odbył się drugi lot treningowy z odległości 10km, gołębie zostały wypuszczone o godzinie 9:15, przy pogodzie słonecznej i bezchmurnym niebie.

    Gołębie bardzo szybko obrały kierunek i odeszły z miejsca wypuszczenia praktycznie bez krążenia. Pierwsze gołębie pojawiły się dużą grupą o godzinie 9:23, na chwilę obecną jeszcze około 20 gołębi przebywa na dachu (nie zostały jeszcze skonstantowane),  straty na chwilę obecną wynoszą około 5%.

   Kolejny trening planujemy na wtorek (08.07.2014), a koszowanie na poniedziałek (07.07.2014), trening odbędzie się z odległości około 20 km, a wyniki będą dostępne pierwszy raz online (na żywo)

 W dniu dzisiejszym w Galerii będą dostępne zdjęcia z treningów oraz przylotu.


Dobry Lot !
Witamy

W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy trening gołębi na WG Kuźnica.

   Gołębie zostały wypuszczone o godzinie 9:00 przy pogodzie słonecznej z odległości 10km. 

niebo : bezchmurne,

temperatura 16 stopni,

wiatr: północno zachodni 12km/H,

widoczność 17 km

Po około 5 minutach gołębie odeszły z miejsca wypuszczenia, pierwsze grupy zaczęły przylatywać o godzinie 9:24, do godziny 10:00 w gołębniku zameldowało się 90% wypuszczonych gołębi.

   Niestety z powodu awarii systemu konstantującego, nie jesteśmy w stanie udokumentować listy koszowania i przylotu, za co bardzo przepraszamy.


   W związku z powyższym dziś wieczorem (03.07.2014) gołębie zostaną zakoszowane ponownie, a stan gołębnika zostanie opublikowany na stronie, dnia 04.07.2014 odbędzie się kolejny trening z tego samego miejsca, a lista przylotu zostanie opublikowana około godziny 12:00 dnia 04.07.2014.
Jeszcze raz przepraszamy za problemy techniczne.


Dobry LotWitamy

Dnia 03.07.2014 r odbędzie się pierwszy lot treningowy, planowana odległość treningu to około 10 km.
     Planowany start gołębi około godziny 9:00.Pozdrawiamy
Dobry Lot


Witamy

       Pierwszy trening gołębi na WG planowany jest na dzień 2 Lipca 2014 roku (odległość około 10 km), na stronie internetowej dostępna będzie zarówno lista wkładaniowa jak i lista przylotu. Czy planowany trening się odbędzie zależy głównie od pogody, która w ostatnich 2 dniach pogorszyła się na tyle, iż nie ma możliwości dokonać oblotu gołębi wokół gołębnika.
 

      Dodatkowo na pierwszy weekend lipca planujemy dokonanie kolejnych badań stanu zdrowia stada naszego WG.
pozdrawiamy
Dobry Lot


Wyniki Posiewów 13.06.2014 rWyniki badań 13.06.2013 r

Witamy.
  W dniu 13.06.2013 r w Klinice Belgica De Weerd Knurów przez Lek. wet. Piotra Polaka zostały przeprowadzone badania, stanu zdrowia gołębi, na badania wybraliśmy naszym zdaniem najsłabiej wyglądające osobniki (w tym 2 przebywające w izolatce), u gołębi z izolatki stwierdzono obecność Heksamita ( ++ i +++), u pozostałych ptaków wszelkie wyniki były ujemne. Aktualnie czekamy na wyniki posiewów, wszystkie wyniki zostaną udokumentowane przez Pana Piotra i opublikowane po weekendzie na stronie. Chorym ptakom zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii zostały podane leki.
   Dodatkowo dnia 10.06.2014 odebraliśmy kabinę do transportu gołębi naszego WG, kabina ma pojemność 1500 sztuk.
  W ten weekend wszystkim gołębiom zostaną założone obrączki elektroniczne.pozdrawiamy


Witam

Ostatnie problemy na stronie były spowodowane awarią serwerów i nie były one zależne od nas.

  Trwają prace mające na celu jak najszybsze uruchomienie kamer online oraz systemu Tauris Derby.

 Dodatkowo w tym tygodniu odbieramy kabinę do transportu gołębi naszego WG, kabina może pomieścić 1 500 sztuk gołębi.

Jeśli chodzi o gołębie, wszystkie są w dobrej formie i kondycji, od 3 tygodni codziennie rano całe stado jest wyganiane na oblot, nie ma więc gołębi które by nie latały, w tym tygodniu także odbędą się badania weterynaryjne stanu zdrowia naszych podopiecznych, a ich wyniki będą opublikowane na stronie.

pozdrawiamy


Pula Nagród na sezon 2014

Pula nagród na sezon 2014 wyliczona będzie na 600 przyjętych gołębi, całkowita pula nagród wynosi zatem  78 000 zł + nagrody od organizatora.Dobry Lot


Szczepienie przeciwko Ospie.

Zgodnie z planem dnia 25.05.2014 wszystkie gołębie przebywające na WG zostały zaszczepione przeciwko Ospie.

   Dziś wieczorem zostanie podana pełna pula nagród na sezon 2014 przy aktualnej obsadzie gołębnika, gołębie których do tej pory nie było na liście bądź ich numery były nie widoczne, nie spełniały wymogów regulaminu ( nie zostały dostarczone karty własności lub gołębie nie były w pełni opłacone).
   Jednocześnie oświadczam, iż pomimo nie zebrania pełnej puli gołębi (1000 szt), wszystkie nagrody ,,od organizatora" pozostają nadal aktualne, a ich wysokość nie ulegnie zmianie.Dobry Lot


Szczepienie przeciwko Ospie.

    W dniu jutrzejszym tj: 25.05.2014 r wszystkie gołębie na WG zostaną zaszczepione przeciwko ospie.
  Stan gołębnika zostanie po raz kolejny podliczony, a ewentualne braki zostaną opublikowane na stronie, tak jak to ma miejsce do tej pory.
   
     Od dnia 07/06/2014 r planujemy uruchomienie zarówno systemu w celu codziennego sprawdzania stanu gołębnika, jak i monitoringu tak aby podgląd był dostępny 24 h na dobę na stronie WG.
     Dodatkowo od 2 tygodnia czerwca systematycznie będą publikowane wyniki badań kontrolnych przeprowadzanych przez lekarza weterynarii.

pozdrawiam organizator


Pierwsze straty przy oblotach

Gołębie na naszym WG są oblatywane już od miesiąca, odnotowaliśmy także pierwsze straty, oto numery zaginionych gołębi :

TR-14-013070
BE-14-2014305
PL-0411-14-4272
PL-0442-14-5253
PL-0417-14-2847
NL-14-1051486
PL-0411-14-4221
PL-0134-14-160
PORTUGAL-14-4109303
Z milszych aspektów chcieliśbyśmy przybliżyć Państwu cykl codziennego postępowania z gołębiami na naszym WG.
   Gołębie codziennie mają wolny oblot od godziny 5 rano do 10:00, o godzinie 10:00 są karmione i zwoływane.
 Ptaszki karmione są karmą Junior O z firmy Versele Laga, dodatki stosowane są z firmy Rohnfried ( Blitz, Winput, Avidress, Entrobac, Moorkoncentrat, Gryty, Sedochol).
   W gołębnikach sprzątanie odbywa się codziennie rano podczas porannego oblotu, następnie siodełka są posypywane ,,miętalem".

Na dzień 20.05.2014 planujemy szczepienie gołębi.


Dobry Lot


Witamy

W związku z wieloma telefonami termin przyjmowania gołębi zostaje przedłużony do 10 Maja.
   Nasze gołąbki są oblatywane systematycznie od 3 tygodni, do tej pory obloty przebiegają sprawnie i bez większych problemów.
 Ptakom dopisuje forma oraz zdrowie. Około 60% gołębi po wypuszczeniu lata zwartą grupą i oddala się od gołębnika, pozostałe ptaki jeszcze się tego uczą :)

Dobry Lot !


PS. W galerii pojawiły się nowe zdjęcia jutro dodamy świeżą dawkę fotek z oblotów.

Zapraszamy także na Facebook'a  na profil Bartosz Morel Pigeons


Wiosna na Kuźnicy ....

   Witamy wszystkich uczestników.
      Pogoda w końcu dopisuje, pierwsze ptaszki przebywają już od 3 tygodni na WG, w dniu dzisiejszym zostały wypuszczone na pierwszy oblot, wszystko przebiega sprawnie, zdrowie dopisuje wszystkim gołąbkom ( z czego jesteśmy bardzo zadowoleni).
     Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć iż OSTATECZNY termin przyjmowania gołębi mija 5 MAJA, po upływie tego terminu gołąbki NIE BĘDĄ przyjmowane !!
    Prosimy zatem wszystkich uczestników o dostarczenie gołąbków w wyznaczonym terminie.


DOBRY LOT !


Witam

   Pierwszy boks został zapełniony !
 Na chwilę obecną w naszym gołębniku przebywa 115 gołębi, choć pogoda nie dopisuje i nie sprzyja aklimatyzacji na nowym gołębniku to gołąbki mają się całkiem dobrze, już niebawem zaczniemy obloty pierwszego przedziału.
   Czekam także na zapełnienie kolejnych nowymi lokatorami.

DOBRY LOT


01.04.2014 - Zaczynamy !

Witamy.
    W dniu dzisiejszym na naszym gołębniku pojawiły się już pierwsze gołąbki.
  Od dnia dzisiejszego, każdego wieczoru w dziale ,,Spis Gołębi" będą aktualizowane informacje na temat nowych lokatorów na naszym gołębniku, a w dziale galeria sukcesywnie będziemy dodawali zdjęcia zapełniających się przedziałów.
   Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom !

Dobry Lot !


Bartosz Morel


Dodatkowe Nagrody !!

Witamy.
    Zdecydowaliśmy się na kolejne powiększenie puli nagród. Mianowicie :
 Każdy uczestnik który w terminie od 24.03.2014 r do 31.03.2014 r zgłosi i opłaci uczestnictwo w WG Kuźnica 2014, weźmie udział w losowaniu dodatkowych nagród. Do rozlosowania ( w dniu finału) będą 2 nagrody o wysokości 1 000 zł każda.

   Serdecznie zapraszamy !
Dobry Lot !


Plan Lotów

Witamy !

      W dziale ,,Plan Lotów" zostały dodane nazwy miejscowości z których odbywać się będą loty konkursowe oraz 2 Finały - Mały i Duży Finał.
     
    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ,,Planem Lotów"


Dobry Lot !


Prace trwają

Witam serdecznie wszystkich hodowców oraz sympatyków gołębi pocztowych !
      Termin przyjmowania gołębi zbliża się wielkimi krokami, do przybycia pierwszych lokatorów pozostało już tylko 12 dni  !
      Jak widać w galerii prace przy gołębnikach postępują. W dniu dzisiejszym zostały dostarczone wloty, karmniki i pojniki od Kol. Bolesława Hrynyszyna, w weekend zostaną dostarczone siodełka oraz regały spoczynkowe dla gołębi (miejsc będzie na 1 300 gołębi) W ten sposób prace nad gołębnikiem zostaną w pełni zakończone i gołębniki będą oczekiwać na pierwszych lokatorów .
       Poza samym gołębnikiem prowadzimy szereg prac które mają sprawić aby zarówno gołębiom jak i uczestnikom naszych zawodów umilić komfort pobytu na terenie naszego WG.
       Właśnie zakończyliśmy pracę nad odwodnieniem działki, tak aby nawet w deszczowe dni było sucho, dla odwiedzających przygotowaliśmy duży podjazd z mniejszym parkingiem, a w przyszłym tygodniu ukończony będzie drugi większy parking.
        W piątek (21.03.2014) odbieramy ze szkółki leśnej znajdującej się w miejscowości Bielsko Biała 120 Tui Smaragd (150cm-170cm) tak aby ,,żywym" ogrodzeniem dodatkowo oddzielić teren WG od parkingów.
        Firma sprawująca ochronę nad obiektem kończy prace związane z ,,okablowaniem" terenu i rusza do prac związanych z montażem zabezpieczenie i monitoringu.
        Dodatkową ciekawostką jest iż specjalnie pod potrzeby WG została wykopana studnia głębinowa, tak aby ptaki uczestników miały zawsze świeżą i czystą lecz pozbawioną chloru wodę.
        Na potrzeby WG została także zamówiona karma z firmy Versele Laga, która jeszcze w tym tygodniu powinna być u nas.   Serdecznie dziękujemy Hodowcom którzy zgłosili swój udział, a jeszcze nie zdecydowanych zapraszamy do uczestnictwa !
   Życzymy powodzenia i czekamy na Wasze gołąbki.

Dobry Lot !


Witamy wszystkich hodowców gołębi!

Nazywam się Bartosz Morel, od najmłodszych lat jestem związany ze sportem gołębiarskim. Prowadzę sklep z artykułami dla gołębi, hodowlę gołębi oraz startuje w różnych WG na całym świecie jako uczestnik. Nową inicjatywą i przedsięwzięciem z mojej strony jest organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Gołębi Młodych ,,WG Kuźnica".

Drewniane, wolnostojące gołębniki na drewnianym ruszcie, z przednią ścianą całkowicie otwartą (siatka) z wylotami typu ,,MAX", będą zlokalizowane we wsi Kuźnica Masłońska pod Zawierciem, 1 km od drogi DW 796 - Dąbrowa Górnicza - Zawiercie. Loty treningowe i konkursowe odbywają się własnym transportem, przyczepą wykonaną przez Kol. Kucharski Jan & syn.

Nad zdrowiem gołębi będą czuwać wspaniali specjaliści z Kliniki Belgica De Weerd w Knurowie, wyniki badań będą na bieżąco aktualizowane na stronie WG. WG będzie monitorowane, a podgląd z kamerki będzie dostępny na stronie WG 24h na dobę, najpóźniej od dnia 1 czerwca. Dodatkowo nad bezpieczeństwem gołębi na WG będzie czuwała firma Securitas.

Codzienną opiekę nad gołębiami będę sprawował osobiście wraz z 4 pomocnikami (Przemkiem, Arkiem, Wiktorem i Łukaszem). Ze swojej strony chcemy zapewnić iż zrobimy wszystko aby WG odbyło się na jak najwyższym poziomie. Regulamin od chwili pojawienia się na stronie nie podlega żadnym zmianom, ani uchyleniom - dotyczy to zarówno uczestników jak i przede wszystkim ORGANIZATORA.

Zapraszamy serdecznie do udziału i życzymy powodzenia.

Dobry Lot!


Pomóż w promocji WG Kuźnica

Prosimy o pomoc w promocji WG Kuźnica. W tym celu przygotowaliśmy banery reklamowe, które możesz umieścić na swojej stronie internetowej. Jedyne co musisz zrobić, to skopiować podany niżej kod html i wkleić go na swoją stronę internetową.

Dziękujemy.

Baner mały (300x74 [px]), kod html:

<a href="http://www.wgkuznica.pl/" target="_blank"><img src="http://www.wgkuznica.pl/baner/maly.gif" alt="" border="0" /></a>

Baner średni (468x120 [px]), kod html:

<a href="http://www.wgkuznica.pl/" target="_blank"><img src="http://www.wgkuznica.pl/baner/sredni.gif" alt="" border="0" /></a>

Baner duży (658x150 [px]), kod html:

<a href="http://www.wgkuznica.pl/" target="_blank"><img src="http://www.wgkuznica.pl/baner/duzy.gif" alt="" border="0" /></a>